Допоміжні інструменти для в'язання

Від правильного вибору гачка або спиць безпосередньо залежить якість пов’язаної речі. Сьогодні виробники пропонують на наш вибір допоміжні інструменти для в’язання і різні пристосування. Дуже важливо, щоб вибрана фурнітура була зручна для Вас в роботі, інструмент повинен допомагати Вашій роботі.

Допоміжні інструменти для в’язання виготовляються з різних матеріалів: дерева, бамбука, пластмаси, металу. Незалежно від матеріалу, з якого зроблений інструмент, він повинен бути нікельованим і полірованим. При виборі уважно огляньте інструмент, на ньому не повинно бути нерівностей і шорсткостей, інакше нитка буде погано просуватися, а це доставляє незручність в роботі.

Великою популярністю користується металевий (алюмінієвий) інструмент з покриттям. Покриття забезпечує гарне ковзання нитки. Але не варто використовувати алюмінієвий інструмент без покриття, тому що він окислюється і маже пряжу і руки. Так само застосовується інструмент зі сталі – практичний, але важкуватий. Пластмасовий інструмент гнучкий, гладкий, легкий, але електризується, в результаті до полотна прилипають різні ворсинки, нитки. Дерев’яні та бамбукові спиці і гачки прекрасно підходять для в’язання зі слизькою, струмує пряжі (шовк, мохер), але інструмент хорошої якості теж не дешевий.